BABAK Language Academy

درباره آزمون آیلتس

آموزش آیلتس

معرفی کامل آزمون IELTS برای آزمون دهنده گان (اطلاعات جامع)

آزمونی که درهای جهانی را به روی شما باز خواهد کرد

IELTS  به معنای سیستم بین المللی آزمون زبان انگلیسی است و طوری طراحی شده که توانایی های زبانی شرکت کنندگان را برای اهدافی چون ادامه تحصیل و کار در کشورهای انگلیسی زبان، می سنجد. این آزمون کار مشترکی است از سوی سه مرکز: دانشگاه کمبریج ، شورای فرهنگی بریتانیا (British Council) و IDP در استرالیا. این آزمون منطبق بر بالاترین استانداردهای بین المللی برای ارزیابی زبانی است که هر چهار مهارت اصلی زبانی (یعنی خواندن، نوشتن، شنیدن و صحبت کردن) را دربر می گیرد.

در سرتاسر جهان بیش از ۱۰ هزار ارگان رسمی از قبیل دانشگاهها ، کارفرماها ، ارگانهای شغلی، دفاتر مهاجرت و حتی آژانس های دولتی این آزمون را می شناسند و نتایج آن مورد تاییدشان است. برای دستیابی به لیست این ارگانها می توانید اینجا را کلیک کنید.

آزمون IELTS چه زمانی و کجا برگزار می گردد؟

آزمون آیلتس در بیش از ۱۴۰ کشور دنیا و تا چهار بار درماه  برگزار می گردد. معمولاً آزمون ها در روزهای شنبه و پنج شنبه خواهد بود. چنانچه مایلید تاریخ های برگزاری را در نزدیکترین مرکز به محل اقامت خودتان بدانید می بایست به نشانی وبسایت رسمی IELTS   مراجعه نمایید.

منابع آزمون

محتوای این آزمون بر اساس d; دیدگاه بین المللی طراحی شده است. به عنوhن مثال متن ها و سوالات می توانند از نشریات سرتاسر دنیای انگلیسی زبان گرفته شده باشند؛ محدوده ای از تمام لهجه های زبان مادری انگلیسی از قبیل لهجه آمریکایی ، استرالیایی ، نیوزلندی ، بریتیش و… . از تمام این منابع ذکر شده در آزمون Listening ، Writing و حتی Reading استفاده می گردد.

سطح بندی نتایج آزمون

این آزمون طوری طراحی شده است که چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی را در سطوح گسترده ای مورد ارزیابی قرار می دهد. گفتنی است که چیزی به اسم قبولی یا مردودی در این آزمون وجود ندارد. نتایج به شکل شبکه ای از نمرات در مقیاسی از ۱ تا ۹ اعلام می شوند.

جدول سطح بندی نتایج آزمون IELTS

انواع آزمون IELTS

آزمون IELTS در دو نوع آکادمیک و جنرال است.

  1.  آزمون آکادمیک : این آزمون برای آن دسته از داوطلبانی است که علاقمند به تحصیل در مقاطع کارشناسی یا بالاتر بوده و یا قصد ثبت نام برای اشتغال را دارند.
  2. آزمون جنرال : این آزمون برای آن دسته از داوطلبانی است که می خواهند به یکی از کشور های انگلیسی  زبان از قبیل استرالیا، کانادا، نیوزلند و بریتانیای کبیر مهاجرت نموده و یا می خواهند در این کشورها تحصیللاتی غیر دانشگاهی داشته باشند.

هر ارگان نوع آزمونی را که مورد نیازش باشد از قبل اعلام می کند. ممکن است برای یک سری از پرونده ها () هر دو نوع آزمون مورد قبول باشد. چنانچه نمی دانید که کدامیک از این دو آزمون (مهاجرتی یا تحصیلیجنرال و آکادمیک) را باید انتخاب کنید، می بایست قبل از اقدام به ثبت نام در آزمون با آن ارگان تماس بگیرید. آزمون Speaking و Listening در هردو شکل این آزمون (جنرال و آکادمیک) مشابه است و تنها تفاوت این دو نوع آزمون در Writing و Reading میباشد. آزمون Reading، Writing و حتی Listening در یک روز مشابه برگزار می گردند و بین آنها هیچ فاصله ای نیست. اما آزمون Speaking در بازه زماني  ۱ تا ۷ روز قبل یا بعد از این سه آزمون، برگزار می گردد.

ثبت نام در آزمون

به محض اینکه احساس می کنید برای این آزمون آماده هستید می بایست از طریق مراکز ثبت نام آزمون IELTS اقدام نمایید و از آنجا که تعداد شرکت کنندگانی که می توانند در یک تاریخ خاص در این آزمون شرکت کنند محدود است ، توصیه می شود در اولین فرصت اقدام نمایید. هزینه آزمون هم در همان لحظه ثبت نام می بایست پرداخت گردد.

کلیدواژه : IELTSآزمون آیلتس
2

عملی اگر کاشتید، عادتی درو خواهید کرد. عادتی اگر کاشتید، اخلاقی درو خواهید کرد. اخلاقی اگر کاشتید، سرنوشتی درو خواهید کرد.

دیدگاه کاربران
  • Zachary Giasson 2 آذر 1399 / 8:50 ق.ظ

    i had one before which stopped working after couple of months.

  • Kira Osaki 2 آذر 1399 / 1:03 ب.ظ

    i didn’t expect the best quality of products but at least last me a few months.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان